اخبار خودرو

مراقبت از لاستیک در پاییز و زمستان

مراقبت از لاستیک در زمستان

در فصل های سرد سال به ویژه در زمستان، به دلیل بارندگی و بارش برف فشار بیشتری بر روی لاستیک های خودرو وارد می شود چرا که زمین ها لغزنده شده و حرکت بر روی آن ها سخت تر می شود در نتیجه لاستیک ها باید مقاومت بیشتری از خود نشان دهند تا لیز نخورند. بنابراین مراقبت از لاستیک در زمستان، یکی از اقداماتی است که برای آماده کردن خودرو برای زمستان باید انجام داد و امر مهمی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. با رادیس کار همراه باشید.

اقداماتی برای مراقبت از لاستیک ها در سرما

نکات ریز و روش های بسیاری برای مراقبت از لاستیک در سرما وجود دارد، برخی از آن ها شاید در ابتدا ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند اما همین اقدامات کوچک است که باعث جلوگیری از خرابی و به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیر می شوند.

1- اولین قدم در مراقبت از لاستیک در زمستان اطمینان از تمیزی لاستیک است، پیش از حرکت باید توجه کنید که لاستیک ها تمیز باشند و چیز اضافه ای بر روی آن ها قرار نگرفته باشد تا هم به سلامت لاستیک ها آسیب نزند و هم در حرکت خودرو بر روی زمین های لغزنده مشکل ایجاد نکند، چرا که هرچه لاستیک ها تمیز تر باشند بر روی سطوح لیز بهتر عمل می کنند و مانع از سر خوردن ماشین می شوند.

2- قدم دوم برای مراقبت از لاستیک در زمستان این است که لاستیک ها را به دقت بررسی کنید و ببینید که دچار آسیب دیدگی شده اند یا خیر، چرا که در فصل های سرد میزان آلودگی خیابان ها به خاطر بارندگی بیشتر می شود و ممکن سنگریزه ها و … باعث آسیب رساندن به لاستیک و یا سوراخ شدن آن ها شوند.

3- سومین قدم در مراقبت از لاستیک در سرما این است که به فشار لاستیک ها توجه کنید و میزان هوای داخل آن را بررسی کنید چرا که سرما اثر مستقیمی بر روی فشار لاستیک های خودرو دارد و باعث کاهش آن می شود.

4- قدم بعدی در مراقبت از لاستیک در زمستان این است که پیش از شروع سرما و برف و بارندگی، لاستیک ها را بررسی کنید و از سلامت آن ها مطلع شوید تا اگر نیاز به تعویض دارند، هرچه زودتر اقدام به خرید لاستیک مطمئن و مقاوم در برابر برف و یخ نمایید.

5- قدم دیگر که تاثیر بسزایی در مراقبت از لاستیک در زمستان دارد این است که از لاستیک های مرغوب و با کیفیت که سابقه خوبی در طول سل ها برای خود رقم زده اند استفاده کنید و محصولاتی را تهیه کنید که دارای گارانتی و ضمانت هستند. لاستیک دانلوپ، لاستیک کنتیننتال و لاستیک پیرلی از جمله بهترین برند لاستیک موجود در بازار هستند که در رادیس کار نیز موجود است.

استفاده از لاستیک مخصوص فصل سرما

اولین و بهترین قدم برای مراقبت از لاستیک در زمستان، استفاده از لاستیک های مخصوص این فصل است که در ظاهر و عملکرد با لاستیک های معمولی متفاوت هستند. لاستیک های زمستانی از شیار های عمیق تشکیل شده و بر روی خود دنده های ریزی دارند که از لیز خوردن خودرو بر روی برف و یخ تا حد زیادی جلوگیری می کنند.

لاستیک های زمستانی در مقایسه با دیگر لاستیک ها، از حرکت نرم تری بر روی سطح زمین برخوردارند و همین امر میزان چسبندگی آن ها را بر روی سطوح برفی بیشتر می کند و علت آن هم جنس این لاستیک است که در ساخت و تولید آن از سیلیکون و پلاستیک طبیعی استفاده شده است.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که لاستیک های زمستانی به دلیل ویژگی هایی که دارند در مقایسه با لاستیک های معمولی از قیمت بالاتری برخوردارند و امکان استفاده از آن ها در فصل های دیگر وجود ندارد.

استفاده از لاستیک مخصوص در فصل سرما و زمستان به قدری واجب و حائز همیت است که در برخی از کشور ها استفاده آن اجباری است و عدم رعایت این مسئله باعث جریمه می شود.

برای مراقبت از لاستیک های زمستانی بعد از اتمام فصل سرما و گرم شدن هوا، لاستیک ها را تعویض کرده و باد آن ها را خارج نمایید و در نهایت در جای خشک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید تا سالم بمانند و قابلیت استفاده مجدد را داشته باشند.

عمر لاستیک های زمستانی در مقایسه با لاستیک های معمولی و لاستیک چهار فصل به دلیل نرمی بیشتر آن، کمتر بوده و چیزی در حدود 40 تا 70 کیلومتر است.

در آخر باید گفت که این ها مهم ترین موارد برای مراقبت از لاستیک در زمستان و همچنین مراقبت از لاستیک در سرماست و با رعایت همین نکات به ظاهر ساده می تواند امنیت و سلامت جان خود و اتومبیل خود را حفظ کنید و از بروز خطرات احتمالی ناشی از لیز خوردن خودرو و سر خوردن بر روی سطوح برفی و یخ زده جلوگیری کرد. امیدواریم که مقاله راهنمای کافی برای کمک به شما عزیزان در راستای مراقبت از لاستیک خودرو و از همه مهم تر، حفظ جان خود و اطرافیان بوده باشد. ممنون که با رادیس کار همراه بودید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *