نمایش دادن همه 6 نتیجه

تسمه دینام چیست؟ 

تسمه دینام یا Alternator Belts در جلوی موتور اتومبیل قرار دارد و نقش مهمی در کنترل فعالیت قسمت‌های مختلف موتور دارد، از جمله پمپ آب، فن رادیاتور، دینام و سیستم تهویه هوا. به دلیل نحوه فعالیت و شکل ظاهری آن به تسمه مارپیچ هم اشاره می‌شود. زمان عمر این تسمه بستگی به نوع موادی دارد که در ساخت آن به کار رفته است و می‌تواند از 80 هزار کیلومتر تا 150 هزار کیلومتر متفاوت باشد. نشانه‌های خرابی تسمه شامل صدای جیرجیر زیر کاپوت، داغ شدن و جوش آوردن ماشین، عدم کارکرد صحیح سیستم هیدرولیک فرمان، مشکل در کارکرد کولر و روشن شدن چراغ باتری است.

قیمت تسمه دینام به چه عواملی بستگی دارد؟

 

نوع خودرو: بله، نوع خودرو می‌تواند بر قیمت تسمه دینام تأثیر بگذارد. قیمت تسمه دینام به عنوان یکی از قطعات مهم در سیستم جریان قدرت خودرو، به شدت به ویژگی‌های فنی و مشخصات خودرو وابسته است. برای مثال، خودروهایی با موتورهای بزرگتر و با توان بیشتر ممکن است از تسمه دینام با مشخصات متفاوتی استفاده کنند.

شرکت سازنده: بله، برند تسمه دینام نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. برای مثال، تسمه دینام‌های تولید شده توسط برندهای معتبر و با کیفیت ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. این به دلیل این است که برندهای معتبر معمولاً از مواد با کیفیت برای ساخت تسمه دینام استفاده می‌کنند و تلاش می‌کنند که عمر مفید و عملکرد بهتری برای تسمه دینام فراهم کنند.

زمان تعویض تسمه دینام

به طور کلی، تسمه دینام بیش از 80 هزار کیلومتر یا 5 سال دوام نمی‌آورد و نیاز به تعویض دارد. با این حال، برخی خودروها، می‌توانند تسمه دینام خود را تا 120 هزار کیلومتر بدون هیچ مشکلی استفاده کنند. برای دانستن زمان دقیق تعویض، بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید. به دلیل قرار گرفتن در فشار و حرارت زیاد، تسمه دینام با گذشت زمان، کارایی خود را از دست می‌دهد و ممکن است پاره شود. در صورتی که مشکوک به عملکرد تسمه دینام خودروی خود هستید، باید به دنبال علائم آن باشید تا از بروز خطرهای احتمالی جلوگیری کنید.

 

با فروشگاه اینترنتی تسمه دینام رادیسکار اشنا شوید

تسمه دینام یکی از قطعات مهم در سیستم شارژ خودروها می‌باشد. فروشگاه اینترنتی رادیسکار، فروشگاهی معتبر و قابل اعتماد در زمینه قطعات خودرو می باشد. مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی رادیسکار ارائه قیمت مناسب، ارسال سریع و راحت محصولات به سراسر کشور، تضمین اصالت و کیفیت محصولات، خدمات پس از فروش حرفه‌ای و تنوع بالای قطعات یدکی و لوازم جانبی اشاره کرد.