عیب یابی لوازم یدکی

دلایل روغن ریزی پس از تعویض روغن و راهکارهای حل این مشکل

دلایل روغن ریزی پس از تعویض روغن

اهمیت روغن در قطعات مکانیکی آن‌قدر بالاست که می‌توان آن را به خون در رگ‌ها تشبیه کرد. بدون وجود روغن، قطعات مکانیکی با برخورد مداومی که باهم دارند روی یکدیگر سایش ایجاد کرده و باعث به بار آمدن خرابی و فرسایش می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل روغن ریزی پس از تعویض روغن موتور و راهکارهایی برای حل این مسئله را برایتان شرح دهیم.

علت نشت روغن بعد از تعویض روغن موتور

اولین دلیل نشت روغن‌موتور بعد از تعویض، چکه روغن‌سوخته از دستگاه ساکشن موقع تخلیه است که با نگاه دقیق به روغنی که از ماشین نشت کرده می‎‌شود متوجه تفاوت آن با روغن تازه شد. اگر روغن نشت کرده سوخته و قدیمی نبود، باید به سراغ دلایل دیگری که در ادامه توضیح خواهیم داد رفت.

شایع‌ترین دلیل نشت روغن بعد از تعویض هرز شدن یا اشتباه بستن پیچ کارتر است که باعث خواهد شد به‌مرور روغن از داخل موتور به بیرون نشت کند، پس اگر خودروی دچار نشت روغن است، آن را به همان تعمیرگاه که روغن‌موتور را در آن تعویض کردید ببرید و درخواست بررسی مجدد کنید. اگر پیچ کارتر شما هرز یا معیوب شده بود حتماً آن را تعویض کنید، برای اطمینان بیشتر هم می‌توانید یک نخ مخصوص را دور آن بپیچید تا از نشت روغن جلوگیری کنید.

دیگر دلیل نشت روغن پس از تعویض روغن‌موتور قرار نگرفتن درست فیلتر روغن در جای خود است. اگر فیلتر روغن خود را همراه با روغن‌موتور تعویض کردید و با نشتی روغن مواجه شدید. بهتر است از یک متخصص بخواهید تا فیلتر روغن را چک کرده و آن را درست سرجایش قرار دهد.

چرا باید نشت روغن‌موتور را جدی گرفت؟

برای جواب دادن به این سؤال باید شما را یک‌بار دیگر به شروع مقاله ببریم، همان‌طور که در آغاز این مطلب گفتیم، روغن‌موتور یکی از حیاتی‌ترین سیالات در خودرو است که بدون آن تمام قطعات متحرک در خودرو روی‌هم سایش ایجاد کرده و باعث ازکارافتادن موتور خواهند شد. توصیه ما این است که همیشه نشت روغن را جدی بگیرید و با مشاهد این اتفاق حتماً به یک متخصص مراجعه کرده و از سلامت خودروی خود مطمئن شوید. چون اگر خودروی شما در کمال سلامت نباشد می‌تواند جان شما را به خطر بیندازد.

نکته دیگر اینکه؛ همیشه روغن‌موتور مناسب ماشین را خریداری کنید و از ریختن روغن‌های بی‌کیفیت در موتور خودروی خود جدا خودداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *